Przyczyny i zabiegi białych plam na paznokciach

Chociaż dalsze badania są uzasadnione, obecne ustalenia prawdopodobnie zostaną ciepło mile widziane przez zapalonych czytelników książek. Jak podsumowują naukowcy:

„Te ustalenia sugerują, że korzyści płynące z czytania książek obejmują dłuższe życie, w którym je czytać.”

Dowiedz się, w jaki sposób nastrój i stres mogą zmniejszyć żywotność.

 • Neurologia/Neuroscience
 • Psychologia/psychiatria

Przyczyny i zabiegi białych plam na paznokciach

Zarówno palec, jak i paznokcie mają zwykle jasnoróżowe kolor, z jaśniejszym kształtem półksiężyca na dnie paznokcia znanego jako lunula.

Białe plamy mogą czasem pojawiać się na gwoździe. Kiedy tak się dzieje, jest to znane jako punktowa leukonychia. Istnieje kilka rodzajów leukonychii.

czym jest leukonychia?

Total Leukonychia odnosi się do stanu, w którym cała płyta paznokci ma całkowicie białą kolor.

Inny Typ jest częściową leukonychią. Istnieją trzy główne typy częściowej leukonychii:

 • Punktuj leukonychia, która przedstawia jako małe białe plamy.
 • LUKONYCHIA, która przedstawia białą opaskę w paznokcie.
 • Leukonychia prążkowana lub poprzeczna, gdzie na gwoździe pojawia się jedna lub więcej poziomych linii, równolegle do lunuli. Są to również czasami nazywane liniami Mees.

Łaty białej skóry, znane jako leukoderma, pod paznokciem mogą czasem sprawiać wrażenie częściowej leukonychii.

Leukonychia może być Podzielone na dwa inne typy – prawdziwe lub pozorne:

Gdy biała plamka lub linia jest spowodowana uszkodzeniem paznokcia, stan jest znany jako prawdziwa leukonychia. Dzięki prawdziwej leukonychii białe obszary pozostają niezmienione, gdy wywierana jest na nich presja. Obszary te będą rosły, jak gwóźdź.

Widoczna leukonychia występuje, gdy dotknięto łóżko pod paznokcie. Z pozorną leukonychią łóżko paznokci wpływa na kolor paznokci. Zmniejszy się lub zniknie pod presją i nie wyrosnie z paznokciem.

Każdy może mieć białe paznokcie, bez względu na płeć, wiek i pochodzenie etniczne.

przyczyny

Leukonychia może być spowodowane różnymi czynnikami, w zależności od rodzaju.

Uraz

Uraz na paznokcie lub obszar, z którego paznokieć wyrasta, znany, znany Jako matryca może powodować uszkodzenie gwoździa. Ten rodzaj urazu jest powszechny u dzieci i zwykle jest przyczyną białych plam na gwoździe.

Rodzaje obrażeń, które mogą to spowodować:

 • Gonowanie paznokci
 • Manicure
 • Codzienne urazy paznokci
 • Obuwie, które jest zbyt małe, powodując nieprawidłowe nacisk na paznokcie

W wyniku tych obrażeń miejsce wyrosnie z paznokciem.

Zatrucie i narkotyki

Niektóre formy zatrucia lub leków mogą również powodować leukonychię. Ta przyczyna jest stosunkowo rzadka i często powoduje poprzeczną leukonychię.

Zatrucie i leki, które mogą prowadzić do białych obszarów na paznokciach lub pod paznokciami:

 • Zatrucie metali z metali z metali z metali z metali , takie jak ołów i arsen
 • Chemioterapia raka, która jest podana przez usta, wstrzyknięcie lub infuzję przez skórę, aby spróbować zabić komórki rakowe lub powstrzymać je przed podzieleniem
 • Sulfonamidy, lek stosowany do infekcji bakteryjnych, takie jak infekcje skóry, posocznica i infekcje dróg moczowych

Choroba ogólnoustrojowa

Choroby ogólnoustrojowe mogą również powodować białe paznokcie. Jeśli tak, są sygnałem, że w ciele występuje problem. Ponownie, rzadko jest to przyczyna białych plam. li>

 • liver cirrhosis, which is scarring of the liver
 • kidney disease
 • heart failure
 • problems with the digestion of proteins
 • Nadmierna utrata białek w jelitach
 • Niedobór cynku
 • nadczynność tarczycy, nadaktywna tarczyca powodująca nieprawidłowe poziomy hormonu tarczycy w ciele
 • Choroba grzybowa lub zakażenie choroby paznokci lub skóry wokół paznokcia może również powodować pojawiania się białych plam.

  Paznokcie powoli rosną. Całkowity odrastanie za paznokcie trwa od 6-9 miesięcy, a paznokcie trwa od 12-18 miesięcy. W rezultacie obecność białych plam lub paznokci może być oznaką urazu lub stanu, który wystąpił lub rozpoczął się kilka miesięcy wcześniej.

  Dziedziczne przyczyny

  W bardzo rzadkich przypadkach w bardzo rzadkich przypadkach , białe paznokcie mogą być stanem genetycznym. Jednak zwykle wynika to tylko z obecności rzadkich, złożonych zespołów, takich jak:

  • Zespół Bart-Pumphrey, który obejmuje problemy z paznokciami, problemy z kostką> Zespół Buschkell-Gorlin, który obejmuje problemy z paznokciami, torbiele skóry i kamienie nerkowe
  • Zespół Bauera, który obejmuje problemy z paznokciami i torbiele skórne
  • Darier Choroby, które obejmują darnice, które obejmują drogi bystrzy Różne części ciała

  Jak leczyć białe plamy na gwoździe

  Leczenie będzie zależeć od przyczyny białych plam. Jeśli lekarz nie jest pewien przyczyny, istnieje kilka testów, których może użyć, aby pomóc im w postawieniu diagnozy:

  • Mykologia, w której grzyby i ścinki paznokci są wysyłane do badania
  • Biopsja paznokci, gdzie lekarz usuwa mały kawałek tkanki do testowania
  • Badanie krwi w celu ustalenia, czy istnieje obecność choroby ogólnoustrojowej

  Nie ma leczenia samych białych plam. Those that have been caused by trauma will naturally grow out over time.

  If they are being caused by something other than trauma, the doctor will need to identify the cause and treat it separately.

  Jeśli ktoś ma jakieś obawy o białe plamy na paznokciach, powinien iść i udać się do lekarza.

  Zapobieganie

  Istnieją sposoby, w jakie dana osoba może zapobiec znów pojawiających się białych plam. Kroki zapobiegawcze obejmują:

  • Unikanie kontaktu z podrażniającymi substancjami
  • Unikanie nadmiernego użycia lakieru do paznokci
  • Cuting paznokcie krótkie
  • Zatrzymanie Paznokcie z wyschnięcia przy użyciu kremu nawilżającego po umyciu

  W większości przypadków białe plamy na paznokcie nie stanowią problemu i znikną na czas.

  Ostatnie zastosowanie niektórych doustnych środków antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko raka piersi

  Liczne badania sugerują, że tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko raka piersi. Teraz nowe badanie sugeruje, że to zwiększone ryzyko może mieć zastosowanie tylko do najnowszych użytkowników i zależy od sformułowania pigułki.

  Zespół badawczy, w tym Elisabeth F. Beaber z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Centrum Badań Raka Freda Hutchinsona w Seattle, Waszyngton, niedawno opublikował swoje ustalenia w czasopiśmie Cancer Research.

  W Stanach Zjednoczonych obecnie dostępne są dwa rodzaje tabletek antykoncepcyjnych – znane również jako doustne środki antykoncepcyjne. Najczęstsze jest to, co jest znane jako „połączony” doustny antykoncept. Składa się z interpretacji hormonów żeńskich estrogenu i progesteronu. Drugi doustny antykoncept, znany jako Minipill, zawiera tylko progestynę-sztuczną wersję progesteronu.

  Jest dobrze ustalone, że estrogen i progesteron występują naturalnie w ciele, mogą zwiększyć ryzyko niektórych nowotworów. Niektóre badania sugerują, że wersje hormonów hormonów występujących w doustnych środkach antykoncepcyjnych mogą mieć taki sam efekt-szczególnie jeśli chodzi o raka piersi.

  W ostatnim badaniu zespół postanowił sprawdzić, czy zwiększone ryzyko raka piersi można przypisać niektórym rodzajom hormonów kobiecych.

  „Doustne preparaty antykoncepcyjne zmieniły się z czasem w USA, a współczesne preparaty otrzymały stosunkowo mniejszą analizę pod względem ryzyka raka piersi”, powiedział nam Beer.

  Ostatnie stosowanie niektórych doustnych środków antykoncepcyjnych zwiększało ryzyko raka piersi o 50%

  Aby osiągnąć swoje ustalenia, Beat i współpracownicy przeanalizowali stosowanie doustnych tabletek antykoncepcyjnych wśród 11102 kobiet, których zdiagnozowano Rak piersi w latach 1990–2009, a także 21 952 zdrowych kontroli.

  Zespół zauważa, że ​​w przeciwieństwie do wielu wcześniejszych badań dotyczących związku między tabletkami antykoncepcyjnymi a ryzykiem raka piersi zebrało dane dotyczące korzystania przez pacjentów tabletek z elektronicznych rekordów apteki.

  „Większość wcześniejszych badań w USA polegała na zgłoszonych doustnych informacji o formulacji antykoncepcyjnej, które mogą być mniej wiarygodne niż dane apteczne”, powiedział Beaber Medical News Today.

  Wyniki ujawniły, że kobiety, które były najnowszymi użytkownikami doustnych środków antykoncepcyjnych – zdefiniowane jako uzupełnienie co najmniej jednej recepty na tabletki w ubiegłym roku – miały 50% zwiększone ryzyko raka piersi, w porównaniu z byłymi użytkownikami i użytkownikami i Ci, którzy nigdy ich nie używali.

  Ale https://harmoniqhealth.com zespół stwierdził, że niektóre tabletki miały silniejszy efekt niż inne. Doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogen o wysokiej dawce zwiększały ryzyko raka piersi o 2,7-krotnie, podczas gdy te zawierające estrogen z umiarkowaną dawką stanowiły 1,6-krotnie zwiększone ryzyko. Stwierdzono, że doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogen niskiej dawki nie mają wpływu na ryzyko raka piersi.

  Pigułki antykoncepcyjne zawierające diacetan etynodiolowy-forma progestyny-zwiększone ryzyko raka piersi 2,6-krotnie. Triphasowe tabletki kombinacyjne (które składają się z trzech różnych dawek hormonów w każdym opakowaniu) zawierające 0,75 miligramów noretindronu-inny rodzaj progestyny-zwiększone ryzyko raka piersi o 3,1-krotnie.

  Komentując ustalenia zespołu, Beaber powiedział:

  „W naszym badaniu stwierdziliśmy pewną różnorodność ryzyka raka piersi związanego z niedawnym użyciem doustnych środków antykoncepcyjnych. Podczas gdy niektóre doustne preparaty antykoncepcyjne były związane ze zwiększonym ryzykiem raka piersi, inne nie wydawały się związane ze zwiększonym ryzykiem. ”

  jednak podkreśla, że ​​wyniki należy interpretować ostrożnie. „Biorąc pod uwagę, że wyniki te nie zostały jeszcze powtórzone, a znaczenie oceny zarówno korzyści, jak i ryzyka doustnego stosowania antykoncepcyjnego, nie możemy wydać żadnych zaleceń klinicznych na podstawie wyników tego pojedynczego badania.”

  Zauważa, że ​​to zauważa, że ​​to zauważa Rak piersi jest rzadki wśród młodych kobiet i istnieje wiele dobrze ustalonych korzyści zdrowotnych związanych z doustnym stosowaniem antykoncepcyjnym, które należy wziąć pod uwagę. „Ponadto”, mówi, „wcześniejsze badania sugerują, że zwiększone ryzyko związane z niedawnym doustnym stosowaniem środków antykoncepcyjnych maleje po zatrzymaniu doustnych środków antykoncepcyjnych”.

  Ponadto niektóre badania twierdzą, że pigułki antykoncepcyjne mogą nawet zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów. Na początku tego roku Medical News dziś poinformował o badaniu opublikowanym w czasopiśmie National Cancer Institute, ujawniając, że doustne środki antykoncepcyjne – a także karmienie piersią i ligację jajowodów – mogą zmniejszyć ryzyko raka jajnika u kobiet z mutacjami genów BRCA1 lub BRCA2.

  • Rak piersi
  • Zdrowie seksualne/STDS
  • Zdrowie kobiet/ginekologia

  Rempurntnej utraty ciąży można zapobiec w przypadku progesteronu

  Powtarzająca się utrata ciąży zachodzi w ciągu jednej czwartej wszystkich ciąż. Jednak nowe badania sugerują, że dawka progesteronu może pomóc kobietom z powodzeniem w noszeniu ciąży.

  Powtarzająca się utrata ciąży (RPL) jest stanem klinicznym, który występuje, gdy kobieta ma dwie lub więcej nieudanych ciąż w ciągu pierwszych 4-6 tygodni ciąży.

  Według American Society for Reproductive Medicine (ASRM), między 15-25 procentami wszystkich ciąż jest dotkniętych rpl. Potencjalne przyczyny obejmują genetykę, wiek, zaburzenia hormonalne, wybór stylu życia i różnorodne zaburzenia macicy.

  Jednak ASRM szacuje, że prawie 50 procent wszystkich przypadków RPL ma nieznane przyczyny.

  Nowe badania z Yale School of Medicine w New Haven, CT, we współpracy z University of Illinois w Chicago, analizują rolę progesteronu w pomaganiu matkom w skutecznym poniesieniu ciąży.

  Ustalenia zostały opublikowane w International Journal of the ASRM, Fertility & Amp; Sterylność.

  Naukowcy prowadzili dr Mary D. Stephenson, który jest dr. Theresa S. Falcon-Cullinan profesorem położnictwa i ginekologii na University of Illinois w Chicago i dyrektora powtarzającego się ciąży University of Illinois. Program strat.

  Badanie progesteronu u kobiet ze złym zdrowiem endometrium

  Dr Stephenson i zespół zbadali kobiety, które niewytłumaczalnie straciły dwie lub więcej ciąż w latach 2004-2012, po ponad 10 tygodniach ciąż.

  Naukowcy wykorzystali biopsję endometrium, aby wykluczyć kobiety, które przedstawiły inne warunki, takie jak zapalenie endometrii, dyssynchronia gruczołowa lub opóźnienie dojrzewania. Po biopsji w badaniu włączono 116 kobiet.

  Korzystając z testu funkcji endometrium specjalnie zaprojektowanego przez współautora badania dr Harveya J. Klimana, naukowcy oceniali endometrium tych uczestników, aby sprawdzić, czy jest wystarczająco zdrowy, aby zachować zarodek.

  Endometrium jest tkanką wyściełającą wnętrze macicy, w której zwykle zachodzi implantacja zarodka. Odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu składników odżywczych dla płodu i wspieraniu ciąży.

  W swoich testach zespół zbadał marker molekularny pod kątem zdrowia endometrium zwanego ncykliną, która jest gruczołową nabłonkową cykliną jądrową. Nieprawidłowo wysokie poziomy markera wskazują, że ciąża prawdopodobnie się nie powiedzie, podczas gdy normalne poziomy sugerują, że prawdopodobnie się powiedzie.

  Spośród 116 kobiet 59 miało wysoki poziom ncykliny, a 57 miało normalne poziomy.

  Kobiety z wysokim poziomem Ncyklinów otrzymały leczenie naturalnym mikronizowanym progesteronem, podawane dopochwowo, podczas gdy osoby o normalnych poziomach tworzyły grupę kontrolną.

  Kobietom podawano 100-200 miligramów progesteronu co 12 godzin, a leczenie rozpoczęto 3 dni po gwałtownym wzroście hormonu luteinizującego, że owulacja była spowodowana.

  Progesteron poprawia wskaźniki powodzenia ciąży

  Wyniki były obiecujące. W grupie, która otrzymała leczenie, wskaźnik powodzenia ciąży znacznie się poprawił.

  Przed otrzymaniem leczenia grupa miała 6 -procentowy wskaźnik sukcesu. To wzrosło do 69 procent po administracji progesteronu.

  Ogólnie rzecz biorąc, wskaźnik powodzenia ciąży był również wyższy wśród kobiet leczonych progesteronem, w porównaniu z grupą kontrolną.

  Kobiety, które przyjęły progesteron, miały 68 procent sukcesu ciąży, w porównaniu z 51 procentami w grupie kontrolnej.

  Chociaż jest to badanie obserwacyjne i dlatego nie może ustalić przyczynowości, badacze hipotezują, że progesteron stymulował wydzieliny endometrium, które z kolei karmiły zarodek.

  „Endometrium karmi dziecko do ósmego tygodnia ciąży. Następnie po 9 do 10 tygodniach krew matki przejmuje nakarmienie zarodka. W tej podgrupie kobiet doświadczających wielu wczesnych poronień zakładamy, że ich zarodki dosłownie głodują na śmierć. Przywiązali się, ale nie dostali wystarczającej ilości jedzenia. Kiedy oddawamy progesteron tym kobietom, endometrium wytwarza więcej składników odżywczych i zapobiega utratę ciąży. ”

  Dr. Harvey J. Kliman

  „Cieszymy się, że wyniki te wzmacniają dowody, że progesteron może być bardzo korzystnym, niedrogim i bezpiecznym leczeniem wielu kobiet z powtarzającą się utratą ciąży”, dodaje Dr Stephenson. „Pozytywne wyniki pokazują nam, że następnie musimy zbadać progesteron jako leczenie nawracającej utraty ciąży z prospektywnym randomizowanym badaniem w celu potwierdzenia wyników”.

  Dowiedz się, jak brak komórek macierzystych może leżeć u podstaw powtarzającego się poronienia.

  • ciąża/położnictwo
  • Zdrowie kobiet/ginekologia

  Czerwone i przetworzone mięso „zwiększa ryzyko raka jelita grubego”

  Osoby z wspólnym wariantem genetycznym, które spożywają czerwone lub przetworzone mięso, mogą zwiększyć ryzyko raka jelita grubego. Jest tak zgodnie z badaniem przedstawionym na corocznym spotkaniu American Society of Human Genetics 2013.

  Contents