Co způsobuje necitlivost prstů?

Necitlivost v prstech může mít mnoho různých příčin, od syndromu karpálního tunelu po některé typy neuropatie.

V některých případech může léčba jednoduše vyžadovat změna ve způsobu, jakým člověk používá ruce. Léky nebo chirurgický zákrok však mohou být nezbytné pro případy se složitějšími základními příčinami. 1. Syndrom karpálního tunelu

Podle Americké společnosti pro chirurgii ruky (ASSH), jednou z nejčastějších příčin necitlivosti v prstech člověka je syndrom karpálního tunelu.

karpal Tunel je průchod v základně ruky člověka. Střední nerv prochází skrz něj a sevření tohoto nervu může způsobit otupělost, svědění nebo bolest v palci, ukazováčk, prostředníček a prsten. Syndrom karpálního tunelu často způsobuje, že ruka ztuhne, zatímco člověk spí kvůli poloze, ve které ji drží. Jiné podmínky, které má osoba, jak používají zápěstí, a pokud zažili jakékoli předchozí zranění.

Například osoba může získat syndrom karpálního tunelu kvůli tomu, jak sedí u stolu při používání počítače. Změna židle, myš nebo klávesnice, kterou používají, může problém vyřešit. Dlahy pomáhají zabránit tomu, aby se ruka ztuhla, zejména v noci. V jiných případech může být nutná chirurgie k vytvoření více prostoru pro nervy, aby prošel karpálním tunelem.

2.

Kompresní neuropatie

Kompresní neuropatie je, když tlak na nerv způsobuje ztrátu pocitu a slabých nebo škubných svalů v částech těla člověka. Syndrom karpálního tunelu je typem kompresní neuropatie..

komprimovaný nerv v zápěstí, loktech, předloktí nebo krku může vést ke ztrátě pocitu v prstech člověka.. Například vytvoření ergonomičtější pracovní stanice může zlepšit neuropatii, která se vyvinula v důsledku pohybů v práci. Tyto typy terapie mohou také naučit osobu, jak se v budoucnu vyhnout příznakům.

Obezita může také způsobit kompresní neuropatii, takže hubnutí může snížit příznaky. Kompresní neuropatie může vyžadovat chirurgický zákrok.

3.

Periferní neuropatie

Podle Národního institutu neurologických poruch a mrtvice (NIND) se periferní neuropatie týká poškození periferního nervového systému člověka. Tento systém pomáhá přenášet signály na těle člověka. Tyto příznaky mohou zahrnovat ztrátu pocitu v rukou.

Existuje mnoho příčin periferní neuropatie. Může to být buď genetické, což znamená, že to člověk zdědí od biologického rodiče, nebo je nabyto. Spotřeba alkoholu

 • Nedostatek vitaminu B-12
 • Chronické onemocnění jater nebo ledvin
 • Zranění
 • Existuje mnoho vzácnějších podkladových Příčiny periferní neuropatie. Lékař může testovat lékař, jakmile vyloučili společné příčiny. 4. Fibromyalgie

  Fibromyalgie je porucha, která způsobuje, že člověk má bolest, otupělost a brnění v různých částech jejich těla. Mezi další běžné příznaky patří:

  • Problémy se spánkem
  • Problémy s pamětí
  • Obtížnost soustředění nebo myšlení

  Lidé, kteří lidé, kteří mít fibromyalgie s větší pravděpodobností než ostatní lidé, kteří se vyvíjejí syndrom karpálního tunelu.

  5.

  Syndrom myofasciální bolesti

  Myofascial Pain Syndrom (MPS) je muskuloskeletální problém, který může způsobit bolest ve svalech nebo odkazovat na bolest v jiných částech těla.

  Assh si všimne, že to může Také způsobujte necitlivost rukou a předloktí. Autoři navrhují zaměřit se na základní příčinu MPS, dokud další výzkum nebude vést k vývoji specifických účinných intervencí.

  6.

  Léky

  Asssh si všimne, že některé léky, jako jsou léky na léčbu rakoviny, mohou v rukou člověka způsobit brnění a necitlivost. Tyto vedlejší účinky mohou být dočasné nebo trvalé. Léčba člověka bude pečlivě sledovat tento vedlejší účinek a měnit dávkování léku, aby se pokusila spravovat co nejlépe. V prstech zahrnují:

  • Nedostane dostatek vitamínu B-1
  • roztroušená skleróza
  • Poté, co měl mrtvici
  • mozek a poruchy míchy

  shrnutí

  V prstech je mnoho různých možných příčin necitlivosti. Tento příznak se může vyřešit bez léčby nebo se menšími změnami životního stylu v závislosti na základní příčině.

  Přečtěte si článek ve španělštině

  • Roztroušená skleróza
  • Neurologie/Neurověda
  • Pain/Anestetics

  Medical News dnes má přísné pokyny pro získávání cardiol recenze zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents